Sąmoningas sapnas
Sąmoningas sapnavimas – tai suvokimas miegant, kad sapnuoji. Tai specifinė būsena, kai sapnuotojo sąmonė stebi save.
Sąmoningo sapno metu sapnuotojo sąmonė prasiplečia: jis suvokia, kad sapnuoja, regi savo kūną, atsimena savo vardą bei savo gyvenimą būdraujant ir tuo pat metu regi, kaip sąmonė „rodo sapnų kiną“. Sąmoningą sapnavimą jau ne vieną tūkstantį metų praktikuoja Tibeto jogai, kinų daosai, toltekų magai. Sąmoningo sapnavimo praktika nėra savitikslis dalykas, bet naudojama sąmoningumui plėsti, sąmonei valdyti bei dvasiniams tikslams pasiekti.
Kartais jis pasireiškia spontaniškai, net netreniruojant proto, nemedituojant. Sąmoningų sapnų regi vaikai ir suaugusieji, kai miegodami pasako sau: „Aš sapnuoju, čia tik sapnas, iliuzija, nėro ko nervintis, viskas netikra.“
Tačiau norint ugdyti savo sąmonę ir pradėti sapnuoti sąmoningai reikia pastangų ir treniruočių.
Sąmoningo sapnavimo technika
1. Pirmas žingsnis į sąmoningą sapnavimą – tai gebėjimas koncentruoti dėmesį į objektą. Sapnas labai dinamiškas, takus, jame vaizdai keičiasi labai greitai.
2. Sapno signalas – rankos. Taip pat gali būti ir koks nors kitas ženklas ar neatitikimas. Rankos visada šalia ir labiausiai matomoje vietoje, todėl šis ženklas laikomas patogiausiu.
3. Pamėginkite užmigti sėdėdami.
4. Sąmoningiems sapnams palankiausias laikas 4 – 5 val.
5. Išmokite sapne stebėti daiktus. Todėl dieną nors keletą minučių medituokite, žvelgdami į kokį nors objektą, tarkim, degančią žvakę ar paveikslėlį. Sapne įpraskite fiksuoti dėmesį į objektą: po kurio laiko jis „išplauks“ – tai ir bus ženklas, kad sapnuojate.
www.buitinisfilosofas.lt
www.895fm.eu